PS4, 10 Milyonun Üzerinde Sattı!

VoiceSearchgoogle

Dünyanın en büyük bilgisayar oyunları fuarı olarak kabul edilen Gamescom’dan haberler gelmeye devam ediyor. Köln’de düzenlenen fuarda, son olarak Sony’den açıklamalar geldi. Japonya kökenli çokuluslu şirketler topluluğu Sony, fuarda PS4’ün yeni satış rakamlarını açıkladı.

Rakamlar, şu ana kadar dünya çapında 10 milyonun üzerinde PS4 konsolu satıldığını gösteriyor. Şirket, daha önce Nisan ayında ise yeni konsolunda 7 milyon adet satışa ulaştığını açıklamıştı. Bu da demek oluyor ki 3 ay gibi kısa bir sürede satışlar önemli oranda artmış. 3 ayda 3 milyon adet satış, büyük bir başarı olarak görülüyor. Açıklanan önceki rakamlara göre Sony şubat ayında ise 5,3 milyon PS4 satışı gerçekleştirmişti.

PS4’ün yakaladığı bu başarıyla rakiplerinin önüne geçtiği ifade ediliyor. Satışlarını 5 ayda iki kat artıran şirket, mevcut rakamlarla Xbox One satışlarının önüne geçmiş olabilir. Xbox One’ın satış rakamları şu an için bilinmese de gelen tahminler, PS4’ün öne geçtiğini gösteriyor.

Aralık ayında Türkiye’de satışa sunulan PS4, uzun süredir kolay temin edilemiyordu. Fakat teknoloji mağazaları bir süredir raflarında PS4’e yer veriyor. Şu günlerde PS tutkunları için bir de iyi haber var. Sony Türkiye, PS4’ün fiyatında bir indirime gitti. Bu fiyar değişikliği, döviz kurundaki düşüşe bağlanıyor. Bu tarihten itibaren 1,499 TL’ye 500 GB’lık PS4 temin edebilirsiniz. Konsolun yanında bir de oyun isterseniz ödemeniz gereken tutar 1,649 TL’ye ulaşıyor. Satışlarıyla büyük başarı yakalayan PS4'ün önümüzdeki dönemde de aynı başarıyı devam ettirip ettiremeyeceği merak ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta