PlayStation Vita Artık "Slim"

VoiceSearchgoogle

Japonya kökenli teknoloji devi Sony, yeni sürümü ile PlayStation Vita’yı satışa sunmaya hazırlanıyor. İlk olarak Kuzey Amerika’da satışa sunulacak olan oyun konsolunun fiyatı da belli oldu. 199 dolar olarak ücretlendirilen yeni sürüm PlayStation Vita6, ilkbahar aylarında oyun severlerin beğenisine sunulacak.

Sony’nin yeni Playstation oyun konsoluna verdiği tam adın ise “Play Station Vita Slim” olacağı gelen duyumlar arasında. Eski sürümüne göre yüzde 20 oranında daha ince ve yüzde 15 oranında daha hafif bir tasarıma sahip olması “slim” (ince) adı verildiği hakkındaki duyumların gerçekliğini güçlendiriyor. Eski versiyondaki OLED ekran, bu yeni süründe yerini LCD erkrana bıraktı. 5 inç ve LCD kalitesinde ekrana sahip yeni el konsolu Kuzey Amerika’nın ardından tüm dünyada satışa sunulacak.

Yeni nesil Playstation Vita oyun konsolu içinde, multiplayer özelliği olan güncellenmiş hali ile “Borderlands 2” adlı mobil oyun da yüklü gelecek. Oyun konsolu ile birlikte gelecek olan 8GB’lık hafıza kartı da pakete dâhil.

Playstation Vita oyun konsolu daha uzun pil ömrü ile de dikkat çekiyor. Önceki süründe 3-5 saat arası değişen pil ömrü yeni sürüm ile 4-6 saate kadar çıkmış. Dâhili hafıza ise değişmeyerek 1GB olarak kalmış.
Uzun süredir finansal sıkıntılar içinde bulunan Sony, kısa süre önce Playstation 4’ü de piyasaya sunmuştu. Özellikle grafikleri beklentinin altında gelişme göstererek oyun severleri hayal kırıklığına uğratmıştı. Bununla beraber oyun konsolunun verdiği hatalar yüzünden acele ile piyasaya sürülmüş olabileceği gündeme getirilmişti. Yeni sürümüyle çıkacak olan PS Vita’nın ise hata içermemesi umuluyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta