PlayStation Mobile, Android'e Veda mı Ediyor?

VoiceSearchgoogle

Sony’den gelen son haber, bazı Android kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Şirketin aldığı bu son karar, aslında bir süredir bekleniyordu. Buna göre Sony, Android için PlayStation Mobile hizmetine destek vermeyi bırakacak.

Hizmet desteğinin sona erdirilmesi ile ilgili yapılan duyuru, Android’in sonraki sürümlerinin PlayStation Mobile mağazasına erişim sağlayamayacağını ortaya koyuyor.

Sony yaptığı doyurucu açıklama ile kullanıcıların aklında hiçbir soru işaretine mahal bırakmıyor. Buna göre hangi cihazların hizmete erişeceği, hangileri için mağazaya erişimin mümkün olmayacağı ortaya konmuş bulunuyor. Açıklama, Android 4.4.2 ve altını çalıştıran PlayStation cihazların hizmete erişim sağlayabileceğini fakat Android 4.4.3 ve üzeri için aynı durumun söz konusu olmadığını ortaya koyuyor. Anlaşılana göre Android 4.4.3 ve üzeri oyun oynarken ve içerik erişiminde sorunlara yol açabilir. Bir diğer versiyon Android L’ye geçen kullanıcılar ise uygulama mağazasına hiçbir surette giriş yapamayacaklar.

Sony konuyla ilgili olarak bir de tablo yayını yapmış bulunuyor. Bu tablo, hangi Android sürümlerinin PlayStation mobile mağazasına erişebileceğini gözler önüne seriyor. Kullanıcılar, aynı tablodan yararlanarak bu konudaki meraklarını giderebilir.

Sony’nin yaptığı açıklamalar bunlarla da sınırlı değil. Şirket, bundan sonra gelecek cihazlara "PlayStation Certified" sertifikasını sağlamayacaklarını da ayrı bir şekilde beyan etti. Üzerinde açıklamalar yapılan PlayStation Mobile hizmeti halihazırda kullanıcılar tarafından geniş ölçüde kabul görmüş değil. Hizmetin yaygınlaşmasının önündeki en büyük engel ise platforma özel oyunların eksikliği -neden olarak- gösteriliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta