Opera Mini, Güncellenen iOS Sürümüyle Karşınızda!

VoiceSearchgoogle

Opera Mini, iOS cihazlara özel yayınladığı son güncellemesi ile büyük yankı uyandırdı. Bu güncelleme, beraberinde pek çok değişiklik ve yeniliklere de kapı açmış bulunuyor. iOS 7 ile uyumlu yeni bir tasarım oluşturan Opera Mini tarayıcı, düz bir görünüme kavuşuyor. Güncelleme, kullanıcılar için hayati önem taşıyan bir takım yenilikleri de beraberinde getiriyor. Söz konusu güncelleme ile sınırlı internet paketine sahip olan kullanıcılar için bir çözüm sunuluyor. Bu çözüm ise veri sıkıştırma modları olarak karşımıza çıkıyor.

Opera Mini 8, üç ayrı mod ile birlikte geliyor. Opera Mini modunun seçilmesi durumunda ise iletilen veri miktarı azaltılıyor. Böylelikle bu mod sayesinde web trafiğiniz yüzde 90’a kadar sıkıştırılabiliyor. Bu mod, telefonun iyi çekmediği durumlarda da bir kurtarıcı olarak karşımıza çıkıyor. Opera Mini, böylesi durumlarda zaman ve mali açıdan tasarruf sağlıyor.

Çıkış yapan bir başka mod ise “Opera Turbo” modu olarak karşımıza çıkıyor. Bu mod, diğerine göre daha az veri tasarrufuna imkan tanıyor. Fakat daha iyi olan yönü ise web sitesi uyumluluğunun daha iyi olmasına olanak tanıyor. Bu da Opera Turbo’nun tercih edilmesinin başlıca nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

Her zaman tasarruflu modlar gerekmeyebilir. Örneğin sınırsız internet paketine sahip kullanıcılar, bu kaygıyı gütmemekteler. Tasarrufsuz mod da interneti sınırsız olan kullanıcılar için üretilmiş bulunuyor. Bu modda veriler, hiçbir sıkıştırmaya tabi tutulmadan iletiliyor. Doğal olarak web sitesi uyumluluğu da diğer modlara göre çok daha üst düzeye çıkıyor.

Opera Mini 8’in bir diğer önemli yeniliği ise omnibar özelliği olarak ifade ediliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, adres çubuğundan arama yapabiliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta