Online Alışveriş'de Yeni Dönem!

VoiceSearchgoogle

Intel şu an için yaptığı çalışmalar ile evdeki bilgisayarlarınız üzerinden kablosuz olarak ödemeyi yapmanızı sağlayacak projeler geliştiriyor. Şu an için üzerinden çalışan proje gerçeğe dönüştürüldüğü zaman online alışverişlerde yeni bir dönem başlamış olacak.

Bilgisayarlara entegre edilecek bir teknoloji aracılığı ile kullanıcılar online alışveriş yaptıkları zaman cep telefonlarını bilgisayarlarına okutarak kolay bir şekilde ödemelerini yapabilecekler. Tabi kullanıcıların bunu gerçekleştirebilmeleri için telefonlarında NFC özelliğinin bulunması gerekiyor.

MasterCard ile yapılan bir anlaşma sonucunda üretilen teknoloji şu an için sadece MasterCard kullanıcıları için hizmete sunulacak. MasterPass teknolojisini kullanarak geliştirilen hizmet ile aynı zamanda güvenlik kontrolleri de iki katına çıkarılarak kullanıcılar için daha güvenli bir hizmet sunulması amaçlanıyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.