Olympus'tan Selfie Dostu Yeni Bir Aynasız!

VoiceSearchgoogle

Görünen o ki modaya ayak uydurmak, yalnızca tüketiciler için geçerli olan bir şey değil. Fotoğraf makinesi üreticileri piyasaya sürdüğü son ürünlerle, tüketicileri dikkate aldığını ortaya koyuyor. Bu aşamada yeni çıkan fotoğraf makineleri, son dönemlerde oldukça yaygınlaşan selfie çılgınlığına ayak uydurmaya çalışıyor.

Olympus, yeni aynasızı ile yüksek çözünürlükte çekimler yapmayı vadediyor. 1936’dan beri kamera ve fotoğraf makinesi üretimine devam eden Japonya merkezli şirket, son olarak Micro Four Thirds’lü giriş seviye aynasızı PEN E-PL7’yi duyurusunu yaptı. Makinenin belki de en dikkat çeken yönü yüksek çözünürlüklü selfie çekimler yapmaya imkan tanıması. Öyle ki söz konusu makine, kendi etrafında 180 derece dönebilen 1,04 milyon noktalı 3 inç LCD dokunmatik bir ekrana dahi sahip. Makine için ifade edilen çözünürlük ise 16 megapiksel. 3 kat optik yakınlaştırma yapabilen bir lense sahip olan makine, 17,3 x 13 mm sensör boyutu ile çıkış yapmaya hazırlanıyor.

PEN E-PL7 makinede mobil cihazlarla bağlantı yapabilme bile düşünülmüş. Cihazın sahip olduğu Wi-Fi ile mobil cihazlarla bağlantı kurmaya da imkan tanınıyor. Tüm ilgi çeken özelliklerine rağmen bu makinede de bir takım olumsuz yönler elbette ki mevcut. Dahili flaşı olmayan cihaz, düşük ışık koşullarında çekim yapmak isteyen kullanıcılar için bir kabusa dönüşebilir. Fakat bunun için de bir çözüm yolu mevcut. Flaşı olmayan bu makine için harici bir flaş kullanabilirisiniz.

Olympus’un bu yeni cihazı, tam dolu bir pille 350 kareye kadar çekim yapma imkanı sunuyor. PEN E-PL7’nin yalnızca gövdesine sahip olmak için 599,99 dolar ödemeniz gerekiyor. Kit lensi de beraberinde istemeniz durumunda ise 699 dolar fiyat etiketiyle karşılaşıyorsunuz.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta