Nokia'dan Yeni Bir Aksesuar: "Treasure Tag"

VoiceSearchgoogle

Nokia hayatı kolaylaştıran yeni bir aksesuar üretti. Treasure Tag adı verilen bu bu aksesuar, değer verilen eşyaların kaybolmasını engelleyecek.

Değerli eşya takibine yarayan bu aksesuarın piyasaya sürüleceği hakkında geçen yazdan beri bir takım söylentiler vardı. Geçtiğimiz günlerde Nokia’nın söylentileri doğrulaması ile bu küçük icadın üretilmiş olduğu kesinlik kazandı.

Bu yeni aksesuar, Nokia Lumnia model telefonlar için geliştirildi. Bir adet Lumnia telefona aynı anda 4 tane Treasure Tag bağlanabilecek. Birden fazla sayıda olan bu aksesuarların her biri için farklı ikon veya fotoğraf seçilebilmekte.

Treasure Tag adlı bu aksesuar kaybolması istenmeyen eşyalara adeta bir ataç gibi tutturulacak. 30 mm x 30 mm x 10 mm ebatlarına sahip bu küçük cihaz, ilişkilendirildiği eşyaları da 60 ila 80 m arasında bir alan içerisinde takip etmeyi sağlamakta.

Lumnia’nın yeni aksesuarı Treasure Tag’ın piyasaya sürülme fiyatı 30 dolar olarak duyuruldu ve beraberinde pek çok renk seçeneğine sahip olacağı açıklandı. Şimdilik duyurulan renkler ise beyaz, siyah, sarı ve açık mavi.

Önümüzdeki Nisan ayında satışa sunulması beklenen aksesuar, temel olarak cüzdan, çanta, anatar benzeri eşyaları takip etmek ve bu şekilde kaybetmemek amacıyla üretildi.

Treasure Tag, telefonlar ile özel bir uygulama sayesinde senkronize edilecek ve bu uygulama da kullanıcının dilediği zaman aktif, dilediği zaman ise devre dışı hale getirilmeye imkân tanıyacak.

Nokia’nın ürettiği bu yeni aksesuarın telefonlarla bağlantısının ise Bluetooth veya NFC teknolojileri ile sağlanması bekleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta