Nokia Con, Ayın Sonunda Japonya’da!

VoiceSearchgoogle

Microsoft tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Windows Phone, iOS ve Android’in gerisinde bir talep görüyor. Android ve iOS işletim sistemleri Windows Phone’a göre dünya çapında daha fazla kullanıcıya hitap ediyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Japonya’da da aynı durum değişmiyor. Ülkede, bu işletim sistemi diğerlerine oranla daha az yaygınlık göstermekte. Üstelik Windows Phone’un Japonya’da sahip olduğu Pazar payının yüzde 1’in dahi altında olduğu ifade ediliyor.
Microsoft’un ise bu durumdan epey bir rahatsız olduğu konuşuluyor. Daha önce Nokia’nın mobil cihaz departmanını bünyesine katan şirket, bu durumu değiştirmek adına köklü adımlar atmayı amaçlıyor. Şirket, bu amaçla Japonya özelinde bir etkinlik düzenleyecek. 27 Temmuz’da düzenlenecek olan etkinliğe Nokia Con adının verildiği öğrenildi.

Etkinlik ile ilgili dikkat çeken ayrıntılardan biri ise etkinliğe katılabilecek kişi sayısı. Yeni lansmanların da yapılacağı etkinliğe yalnızca 60 kişi katılım gösterebilecek. Etkinlikte hangi ürün ve servislerin tanıtılacağının açığa kavuşmadığı şu günlerde bir takım duyumlar da alınmaya başlandı. Gelen haberlere göre yeni nesil Lumnia cihazlar, muhtemelen Lumnia 830, bu etkinlikte açığa çıkacak. Microsoft gibi büyük şirketlerce düzenlenen etkinlikler, çoğunlukla her yıl tekrarlanan geleneksel etkinliklere dönüşüyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Nokia Con etkinliğinin de böyle bir etkinliğe dönüşüp dönüşmeyeceği konusu merak ediliyor. Fakat şu ana kadar bu konu da belirsizliğini koruyor. Açığa çıkan tek şey ise Microsoft, bu etkinlik sayesinde Japonya pazarına verdiği önemi kanıtlamış olacak.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta