Nikon, Rotasını Tıbbi Ekipmanlara mı Çeviriyor?

VoiceSearchgoogle

Yeni nesil akıllı telefonlar, sahip oldukları gelişmiş özellikler sayesinde profesyonel fotoğraf makinelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Bu da fotoğraf makinesi pazarını küçülttüğü gibi üreticileri de kaygılandırıyor. Bu durum karşısında çıkış yolları arayan fotoğraf makinesi üreticileri, farklı alanlara yatırım yapmaya başladı. Örneğin, bir süredir bu durumdan muzdarip olduğu bilinen fotoğraf makinesi üreticisi Nikon’un, farklı alanlarda 1,96 milyar dolar tutarında yatırım yapmayı hedeflediği öğrenildi.

Şirketin yatırım yapmayı hedeflediği sektörler konusunda bir süredir farklı haberler geliyor. Hatırlanacağı üzere, konuyla ilgili ilk olarak Nikon’un kendi akıllı telefonunu üreteceği yönünde haberler ortaya çıkmıştı. Şirketin geçen yıl, fotoğraf makineleri ile doğrudan ilgili olmayan alanlara yatırım yapacağını açıklaması da bu haberlere bir dayanak olmuştu. Son olarak ise tıbbi ekipman ile ilgili bir yatırım yapılacağı yönünde haberler gelmekte. Sağlam kaynaklar da yeni üretilecek olan cihazların birer tıbbi ekipman olacağını gösteriyor. Nikon’un böyle bir adımı gerçekleştirmesiyle ne kadar tutarlı bir iş yaptığı ortaya çıkacak. Öyle ki Nikon’un sahip olduğu görüntülemne teknolojileri tıp alanında büyük bir önem taşıyor. Bunun yanı sıra şirket, yeni ve ciddi bir pazar keşfetmiş olabilir.

Sektörün diğer markaları gibi Nikon’un da farklı alanlara adım atması zaruri olarak görülüyor. Böylesine bir adım Nikon için hayati bir önem taşıyor. Zira geçtiğimiz yılın raporlarına göre kompakt fotoğraf makinesi sevkiyatı yüzde 40 oranında düşüş gösterdi. Diğer makinelerin talep durumu da benzerlik gösteriyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta