Nike, "Geleceğe Dönüş" Ayakkabıları Üretecek!

VoiceSearchgoogle

1985 yapımı bilim kurgu, macera ve komedi türündeki Geleceğe Dönüş (Back to the Future) adlı filmdeki otomatik bağcıklı ayakkabılar gerçek oluyor.

Filmin kurgusal baş karakteri Marty McFly’in giydiği bu ayakkabılar, 2011 yılında Nike tarafından sınırlı sayıda üretilmişti. Fakat filmdekinin aksine üretilen bu ayakkabılarda otomatik bağcık özelliği bulunmuyordu.

Bu ayakkabılar, Marty McFly tarafından "gelecek" yolculuğu sonrasında giyilmişti. Filmde geçen o "gelecek" tarihi ise 2015 yılı idi.

Nike tasarımcılarından Tinker Hatfield, geçtiğimiz günlerde New Orleans’ta katıldığı Jordan Brand’s Flight Lab isimli bir etkinlikte, otomatik bağcıklı ayakkabıların 2015 yılında gerçek olacağı müjdesini verdi.

Geleceğe dönüş serisi hayranları bu icadı merakla beklemekte. Fakat üretilecek otomatik bağcıklı ayakkabıların filmdeki orijinal ayakkabılara veya Nike’ın daha önce filmdekine benzer şekilde tasarladığı Nike Mag modeline benzeyip benzemeyeceği bilinmiyor. Ayakkabının tasarımı hakkında henüz açıklamalar gelmemiş olsa da her ne olursa olsun Geleceğe Dönüş hayranları bu yeni ürünü aynı merakla bekleyecek gibi görünüyor.

Nike, kendiliğinden bağlanan bağcık teknolojisini daha önce bulmuş ta olabilir. Fakat filmin geçtiği tarihe atıf yapmak amaçlı 2015 yılının seçilmiş olması da büyük ihtimal.

Yaklaşık 30 yıl önce bir Geleceğe Dönüş filminde hayal edilen bu ürünün üretimi ile büyük ses getirmesi bekleniyor. Bakalım piyasaya sürüldükten sonra bu ayakkabılar, Geleceğe Dönüş hayranlarının beklentilerini karşılayabilecek mi? Bütün bunların cevabını öğrenmek için şimdilik 2015’e kadar beklememiz gerekiyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta