Need for Speed Film Oluyor!

VoiceSearchgoogle

Yarış türündeki efsane video oyun serisi “Need For Speed”, Dreamworks ve EA Games’in işbirliği ile film oluyor. Çekilecek olan filmde, Ford tarafından özel olarak üretilen Mustang model otomobil kullanılacak.

İlk olarak çıkışını 1994’te yapan “Need For Speed”, günümüze kadar 20 farklı sürüm ile geldi. Oyun severlerin yakından tanıdığı Need For Speed, satışları ile dünya çapında da rekorlar kırmıştı. Öyle ki oyun bu zamana kadar tüm dünyada korsan kopyaları hariç 140 milyon adet sattı.

Oyun severlerin yanı sıra, araba tutkunlarının da merakla bekleyeceği “Need For Speed”in filmi çekilmekte geç bile kalındı. Böylelikle aynı hafta içinde Angry Birds’ten sonra bir oyunun daha film olacağı haberini aldık. Üstelik Angry Birds, Need For Speed’e göre çok daha yeni bir oyun.

Çekilecek filmin animasyon tarzında olmadığını hatırlatmakta fayda var. Dreamworks ve EA Games, bu film ile oyunu sanal ortamdan gerçeğe taşıyor. Filmin başrol oyuncusu olarak ise “Breaking Bad” adlı popüler televizyon dizisinden tanıdığımız, iki Emmy ödüllü aktör “Aaron Paul” seçildi. Filmdeki diğer oyuncular ise İngiliz aktör Dominic Cooper, Amerikalı aktris Dakota Johnson ve yine Amerikalı bir sinema oyuncusu olan Michael Keaton olarak duyuruldu. Filmin yönetmen koltuğunda ise eski bir dublör olan Scott Waugh oturmakta.

Ford tarafından filme özel olarak üretilen Mustang model araba, ilk olarak E3 Expo Fuarı'nda boy göstermişti. Geçtiğimiz günlerde bir fragmanı yayınlanan filmin, seyirciler ile buluşma tarihi ise 14 Mart 2014 olarak açıklandı.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta