Mobil Cihazlarda Reyting!

VoiceSearchgoogle

Nielsen isimli ABD merkezli bir şirket yaptığı bir açıklama ile yakın bir zamanda mobil cihazlar üzerinde de televizyon reyting ölçümlerine başlayacaklarını duyurdu.

Amerika’da televizyon reytinglerini oldukça kaliteli ve gerçekçi bir şekilde ölçümleyen firma yaptığı bir açıklamada reyting ölçümlerinin evlerinde oturan bireyler üzerinden yapıldığını ancak gelişen teknoloji ile birlikte televizyon izleme alışkanlıklarının da değiştiğini belirtti.

Teknoloji ile birlikte mobil cihazlardan da yoğun bir şekilde izlenen televizyonlarının reytinglerinin ölçümü için kanalar ile bir anlaşma yapılarak özel bir kod yerleştirilebileceğini ve böylece yayını kaç kişinin ne kadar süre ile izlediği gibi verilerin alınabileceğini eklediler.

Eğer firma bu konuda başarılı olursa yakın bir zamanda reyting konusunda bizleri oldukça kesin sonuçlar bekliyor olacak.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.