Microsoft’un Yeni CEO’su Çok İddialı!

VoiceSearchgoogle

Dünyanın en büyük yazılım ve donanım şirketlerinden Microsoft’un Hindistan asıllı yeni CEO’su Bay Satya Nadella, şirketin hedefleri hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Yaptığı son açıklamada büyük hedefler koyan Nadella, Microsoft’u yeniden kurmak gibi hiç te mütevazi olmayan ifadelerde bulundu. Öte yandan hedefler konusunun ayrıntılarında ise yeni CEO, anahtar kavramların iletişim ve takım oyunuyla gerçekleşeceğini belirtti.

Nadella’nın yaptığı açıklamada, dikkatleri en çok çeken ifade ise Microsoft’un az sayıdaki 100 yıllık firmalardan biri haline getirmekle ilgili öne sürülen ileriye yönelik hedef oldu. Microsoft’u, 100. yaşında bile çağa ayak uydurabilen bir şirket olarak görmek isteyen Nadella, bunun için şimdiden önlem alınması gerektiğini ve o temelleri de kendisinin atmak istediğini belirtti. Birçok şirketin çağa uyum sağlayamadığı için mevcudiyetlerini koruyamadığı ve yok olup gittiği de Nadella’nın açıklamasında yer aldı.

Diğer yandan bir önceki CEO üzerine değinen Nadella, öncekinden farklı bir yönetim anlayışında olduğunun da sinyallerini verdi. Önceki CEO Balmer, sürekli ön planda olması ve enerjikliği ile tanınıyordu. Yaptığı açıklamalar sayesinde, Nadella’nın ise bunun aksine bir yönetim anlayışında olduğu da kesinleşmiş oldu.

Yeni yapılanmaya, Microsoft’un her ayrı departmanı için farklı planlamalara gidileceğini duyuran Nadella, her grubun performansını da dikkate alacaklarını ayrıca belirtti. Bill Gates ile yakın mesai yapacak olan yeni CEO’nun, ilerleyen günlerde Microsoft için ne gibi yeni kararlar alacağı ve bunların tüketicide nasıl bir etki yaratacağı da merak konusu.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta