Microsoft'un Hizmetinde Sorun!

VoiceSearchgoogle

Bazı Outlook.com kullanıcıları üç gün gibi bir süre boyunca Microsoft’un oldukça önemli olan bu hizmetinden yararlanamadılar. Firma yetkilileri ise bu hakkında yaptığı bir açıklama da sorunun kaynağını bulduklarını belirttiler.

Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada kimi kullanıcılar için birkaç saatlik kimi kullanıcılar için ise 3 gün boyunca süren bu kesintinin sebebi olarak birçok mobil cep için kullanılan Exchange ActiveSync önbellek hizmetinde yaşanan bir sorundan kaynaklı olduğunu belirtti. Firma yetkilileri açıklamanın devamında meydana gelen bu sorun sonucunda sistemlerine aşırı yüklenme olduğunu ve bunun sonucunda bazı kullanıcıların erişimlerde zorlandığını belirtti.

Şu an için sorunu gideren Microsoft yaptıkları açıklamada mevcut sorun ile bir daha karşılaşmamak için sistemlerinde değişikliklere gittiklerini söylediler.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.