Microsoft'tan Uyarı!

VoiceSearchgoogle

Microsoft yaptığı bir açıklama ile Word 2010’da mevcut olan önemli bir açığı kullanıcılarına duyurdu ve kullanıcılarını dikkatli davranmaları konusunda uyardı.

Yapılan açıklamada da açığın RTF formatında ki Word dosyalarında yaşandığı belirtiliyor. Mevcut açık nedeniyle sistemin hafızasında bir çakışma yaşanıyor ve hacker’lar da yaşanan bu sorundan yararlanarak sisteme zararlıları yüklüyorlar.

Saldırganlı zararlı dosyaları yaymak için bir özel olarak RTF dosyaları saklıyorlar ya da web siteleri üzerinde sistemlere sızacak olan zararlıları saklıyorlar. Zararlı bir bilgisayara bulaştıktan sonra kapalı ağlar üzerinden diğer sistemlere de ulaşabiliyor.

Microsoft yaptıkları açıklamanın devamında şu an için mevcut sorun üzerinde çalıştıklarını ancak düzenleme gelene kadar kullanıcıların RTF formatında yer alan dosyaları açarken dikkatli olmalarını belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.