Microsoft'tan Dizüstü Bilgisayarlar İçin!

VoiceSearchgoogle

Microsft’un Build 2013 konferansında tanıttığı özellik izleyenler tarafından büyük bir ilgi gördü. Akıllı telefonlardan alışkın olduğumuz bu özellik kullanıcılara standart bir trackpad imkanı sunacak.

Build 2013’de tanıtılan pinch-to-zoom ve iki parmak ile kaydırma özelliklerinin trackpadlere getirilmesi düşüncesi ile standart bir kullanım amaçlayan Microsoft, böylece çeşitli üreticiler tarafından piyasaya sunulan trackpadler arasında ki farklılıkları en aza indirip kullanım kolaylığı sunmayı amaçlıyor.

Microsfot’un üzerinde çalıştığı Precision Trackpoint, kullanım için üçüncü parti uygulamalarını gerektirmeyecek. Windows 8.1’e entegre edilecek olan özellik için Intel, Elan ve Synaptic gibi firmalar ile işbirliği içinde olan Microsoft’un yıl sonundan itibaren piyasaya çıkacak olan bütün dizüstü bilgisayarlarda kullanıma sunması bekleniyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.