Microsoft Başarısız Olduğunu Kabul Etti!

VoiceSearchgoogle

Microsoft yaptığı bir açıklama ile uzun zamandır yapılan testler sonucunda sonuncu olan bir uygulamasının geliştirilmesi konusunda yetersiz kaldıklarını ve uygulamanın başarısız olduğunu açıkladı.

Microsoft’un yaptığı açıklamada bahsettiği uygulaması ilk olarak 2009 yılında kullanıcılar ile ücretsiz olarak buluşturduğu antivirüs programı olan Security Essentials oldu. Uzun süre kullanıcılara hizmet veren program büyük bir başarı elde etti anacak Windows 8’e Windows Defender adı ile geçen program elde ettiği başarıyı devam ettirme konusunda yetersiz kaldı.

Antivirüs programlarını test eden AV-Test’in yaptığı testlerde sürekli olarak başarısız olan program hakkında firma tarafından şu ana kadar bir açıklama gelmemişti ancak firma yaptığı bir açıklama ile başarısızlığını kabul etti.

Program firma tarafından her ne kadar başarısız olarak nitelendiriliyor olsa da kullanıcılara genel anlamda bir koruma sağlıyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.