Microsof-Nokia Lumnia Sızdı!

VoiceSearchgoogle

Microsoft, bir süre önce Nokia’yı satın almıştı. Satın alımdan sonra ise Microsoft’un Nokia ile ilgili yaptığı planlar hakkında dikkate değer bir duyum alınamamıştı. Uzun süredir bir duyumun alınamaması, Microsoft’un pazar payını küçültmeyi planladığı yönünde yorumların çıkmasına sebep olmuştu. Fakat son olarak internete bir takım fotoğraflar sızdı. Sızan bu fotoğraflar, şirketin yeni bir Lumnia cihazı çıkarma girişimi içerisinde olduğunu gösteriyor.

İnternete sızan fotoğraflar, uzun zamandır bir çalışmanın yapıldığını da gözler önüne serdi. Nokia hakkındaki ümitler kesilmişken, sızan fotoğraflar, sessiz sedasız yeni bir model üzerinde çalışıldığını ortaya çıkardı.

Sızan cihaz ile ilgili çıkan haberler, daha şimdiden Windows Phone severleri heyecanlandırmaya başladı. Beklentiler gösteriyor ki söz konusu telefon, büyük ihtimalle Lumia 820’nin bir üst modeli olarak karşımıza çıkacak. Lumia 830 olarak adlandırılan yeni telefonun Windows 8.1 işletim sistemiyle gelmesi bekleniyor. Sızan fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla Lumia 830, kasasının görünümü olarak Lumia 925’i andırıyor.

Fotoğrafları internete sızan telefonun çıkışı ile ilgili henüz bir resmi açıklama gelmedi. Dolayısıyla Lumia 830’un piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusu kesin olarak bilinmiyor. Fotoğraflar, Microsoft’un Nokia ismini satın almış olmasına rağmen hala dahi kullanmaktan vazgeçmediğini gösteriyor. Bu hareket gösteriyor ki Microsoft, Nokia’nın marka gücünden bir süre daha yararlanmayı düşünüyor. Sızan cihazın ekranının sağ üst köşesinde Nokia markasının yer alması, geniş çevrelerce aşağı yukarı bu şekilde yorumlandı.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta