McLaren, Yeni Pist Aracıyla Geliyor!

VoiceSearchgoogle

McLaren yeni pist otomobilini görücüye çıkarıyor. Aracın tanıtımı “Pebble Beach Concours d’Elegance”da yapıldı. 650S Sprint, McLaren’ın yeni pist otomobili olarak tanıtılıyor. McLaren, sezona hızlı bir çıkış yaptı. Otomobil üreticisi, kısa süre önce de Cenevre Otomobil Fuarı’nda 650S’i, daha sonra ise Goodwood Festivali’nde 650S GT3’ü sergilemişti.

Otomobil tutkunlarını heyecanlandıran araç, 650 beygir güç üreten motora sahip. 3,8 litre hacimli çift turbo V8 motorla gelen otomobil, 650S modeline yakın bir profil çiziyor.

Yeni McLaren 650S Sprint, tam bir yarış otomobili. Otomobil gerek fren gerekse süspansiyon sistemleriyle yarışa uygun bir profil çiziyor. Aracın performansını artırmak için ise bir takım özel dokunuşlar gerçekleştirilmiş. Otomobilde kullanılan Hans onaylı karbonfiber koltuklar da tam bir yarış arabası için ideal olan türden. Bununla birlikte kullanılan hafif karbonfiber MonoCell şasi de otomobilde dikkat çeken bir diğer husus olarak karşımıza çıkıyor.

Otomobil, en az özellikleri kadar tasarımı ile de dikkat çekiyor. Yenilenen ön tampon, ilk önce göze çarpan hususlar arasında yer alıyor. Yeni tamponuyla farklı bir hava kazanan araç, 19 inç çapında jantlara sahip. Sergilenen otomobilde kullanılan lastikler ise Pirelli marka.

Otomobilde tüm diğer hususlar kadar emniyete de önem verilmiş. Altı noktadan bağlı emniyet kemerleri iç mekanda ilk göze çarpan hususlar arasında yer alıyor. Otomıbilin iç tasarımında bir dikkat çeken şey ise kullanılan döşemeler. Otomobilde Alcantara döşemeler tercih edilmiş.

McLaren’in bu yeni pist otomobili yakın zamanda İngiltere’de piyasaya sürülecek. Araç için ifade edilen fiyat ise 198 bin poun.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta