Mark One, Apple’dan Bir İsmi Bünyesine Kattı!

VoiceSearchgoogle

Akıllı bardak Vessyl, Apple’dan bir tasarımcıyla yoluna devam ediyor. Hatırlanacağı üzere bu akıllı bardak, içilen her şeyi analiz edebilme fonksyonuna sahip bir ürün. Vessyl, satışa sunulduktan 100 dakika sonra 50 bin dolarlık bir yatırım almayı başarmıştı. Bu ürünün üreticisi Mark One son olarak Apple tasarım ekibinden bir ismi bünyesine kattı.

Söz konusu transfer, Hamid Mohammadinia. Bu isim Mark One’daki işine Mühendislik Başkan Yardımcısı görevi ile başladı. Mohammadinia’nın Apple’daki geçmişi de yabana atılır cinsten değil. Tasarımcı, daha önce aralarında iPad ve iPod’un da bulunduğu pek çok Apple projesinde görev almış bir isim olarak tanınıyor.

Her ne kadar Vessyl adlı akıllı bardak, alanında tek olma ünvanına sahip bir ürün olsa da; bu durum onun pahalı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Zira 200’ün üstünde ülkeden sipariş edilen ürünün fiyatı 200 dolar. Bu da -her ne kadar gelişmiş özelliklere sahip olsa da- bir bardak için epey yüksek bir rakam. Fakat Mohammadinia’nın bu ürünün pazarlanmasında etkili olabileceği düşünülüyor. Mohammadinia en nihayetinde Apple’da çalışmış bir isim. Ve bu ismin Apple’ın pahalı ürünleri satabilme stratejisini çoktan öğrenmiş olması lazım. Kısacası akıllı bardağın üreticisi Mark One, bünyesine kattığı Mohammadinia ile bundan sonra daha sağlam adımlar atabilecek.

Benzer firmalar da gıda analizine yönelik adımlar atmaya hazırlanırken Mark One’ın erken davranması akıllıca bir tavır olarak değerlendiriliyor. Fakat tüm bunlara rağmen üretici firmanın ürün yelpazesini genişletmesi gerektiği ve Vessyl’in dışında yeni şeyler üretmesi gerektiği de ifade edilmekte.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta