Lumia 730 Sızdı!

VoiceSearchgoogle

Beklenen cihaz Lumia 730 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Uzun süredir merakla beklenen yeni Lumia cihazın detayları daha fazla saklanamadı. Lumia 730, bu son sızıntılarla daha uzun bir süre konuşulacağa benziyor.

Selfie modası hız kesmeden devam ediyor. Bu modaya en az insanlar kadar teknoloji de ayak uydurmaya çalışıyor. Ardı ardınca çıkan telefonlar ve fotoğraf makineleri, yeni trendi yakalamaya çalışıyor. Yapılan tahminlere göre Microsoft ta yeni cihazı Lumia 730’u selfie fotoğraflar çekmek için geliştirdi. Söz konusu cihaz için ifade edilen tanıtım tarihi 4 Eylül. Planlara göre Lumia 730, bu tarihte yapılacak olan Microsoft toplantısında basına tanıtılacak.

Görünen o ki Lumia 730’u tanımak için 4 Eylülü beklememiz gerekmedi. Zira söz konusu cihazın özellikleri internete sızmış bulunuyor. Peki Lumia 730’un özellikleri nasıl internete sızdı? İfade edildiğine göre Microsoft’un Çin yetkililerine yaptığı onay amaçlı başvuru, bu sızıntılara temel teşkil etti. İşte bu sayede tanıtım tarihinden önce cihazın özelliklerinden haberdar olduk.

Gelen sızıntılara göre cihaz, Qi kablosuz şarj yeteneği, Nano SIM, Snapdragon 400 işlemci, Adreno 305 GPU ve 1GB RAM ile birlikte çıkış yapacak. 4.7 inç boyutuyla gelecek olan Lumia 730’un beklenen Selfie kamerası 5MP olacak. Lumia 730, bu kamerası dolayısıyla Selfie telefonu olarak anılıyor. Cihazın arka tarafında bulunan kamera ise 6.7 MP çözünürlükte olacak. Cihaz ile ilgili kalınlık gibi diğer bilgilerin ortaya çıkması için ise 4 Eylül tarihini beklememiz gerekiyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta