Lumia 1020'ye Veda Ediliyor

VoiceSearchgoogle

Nokia’nın ürettiği bir zamanların favori cihazı Lumia 1020 yolun sonuna yaklaşmış olabilir. Alınan son duyumlara göre cihazı 14 Eylül’de bir son bekliyor.

Bu iddiaların kaynağı ise teknoloji ile ilgili sızıntıların değişmeyen adresi @evleaks. @evleaks'in öne sürdüğüne göre Lumia 1020, eylülün 14’ünde hayatının sonuna ulaşacak. Ortaya atılan bu iddia, tüketicilerin kafasını karıştırmaya yetti. Bugünlerde herkes, bu iddilaların tam olarak neyi kapsadğını anlamaya çalışıyor.

Tahminlere göre ise bu tarihten sonra Lumia 1020 artık üretilmeyecek. Dolayısıyla cihazın bundan sonra Nokia’nın perakende serilerinde de yer alamayacağı biliniyor. Fakat cihazın artık üretilmeyecek olması, verilen desteklerin tamamen çekileceğini de göstermiyor.

Nokia’nın bu tarihten sonra cihazı desteklemeye devam edeceği biliniyor. Bu aşamada öne çıkan mesele ise garanti hizmetleri… Nokia’nın cihaza garanti hizmetlerini sunmaya devam edeceği ifade ediliyor.
Lumia 1020, pek çok özelliğiyle kullanıcıların ilgisini cezbediyordu. Cihazın 41 megapiksel kamerası hala piyasanın en iyi telefon kamerası olma ünvanını koruyor. Fakat kamera, her şey demek değil. Cihaz, yonga seti ile mevcut ürünlerin epey bir gerisinde izliyor. Sözü edilen cihaz, çift çekirdekli 1.5GHz Snapdragon S4 chip setine sahip. Nokia Lumia 1020, kamerasıyla öne çıkan bir model olarak hatırlanacak.

Nokia’nın Lumia 1020’ye alternatif bir telefon sunup sunmayacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Firmanın yeni amiral gemileri ise Lumia 1520 ve Lumia 930 olara karşımıza çıkıyor. Lumia 1020'yi satın almayı düşünen tüketiciler, bu haberden sonra bir kez daha düşünmeli...

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta