LikeManager Sayesinde Neler Beğendiğinizi Hatırlayın!

VoiceSearchgoogle

Facebook, “beğen” komutu sayesinde kullanıcıların paylaşımları beğenmesine olanak tanıyor. Her gün sayısız kullanıcı, Facebook üzerinde birçok fotoğraf, gönderi, durum güncellemesi, link, sayfa ve video beğeniyor. Fakat geçmişte neler beğendiğimizi görmek istememiz durumunda bunun için zahmetli bir uğraş vermemiz gerekiyor.

Her ne kadar hareketler dökümünde beğeniler filtresi sayesinde geçmiş beğenilerimizi görme imkanımız olsa da bu, derli toplu bir görünüm sunmuyor. Facebook’un kullanıcıya özel olarak erişime açtığı hareketler dökümü, bize yanlızca bir sıralama sunuyor. Fakat bunlar arasında bir arama yapmak ya da zamana göre bir incelemede bulunmak mümkün değil. Bu özellikleri sağlamayan Facebook, yalnızca liste halinde kronolojik olarak neler beğendiğimizi gösterebiliyor. Fakat bu konuda gittikçe zorlaşan bir durum var. Zamanın geçmesiyle birlikte eski gönderilerimizi hareketler dökümünde bulmak epey zorlaşıyor. Bu durumda kullanıcılar, ulaşmak istedikleri geçmiş beğeni bilgisi için uzun vakitlerini harcamak zorunda kalabiliyor.

Bu aşamada kullanıcıların istekleri doğrultusunda yeni bir uygulama ortaya çıktı. LikeManager adlı uygulama, Facebook’ta bulunmayan fakat kullanıcıların talep ettiği bu özelliği kullanıcılara sunmayı hedefliyor. Uygulama, kullanıcıların beğendiği paylaşımların kaydını tutuyor. Bu sayede dileyen kullanıcı, aradığı şeyi, hareketler dökümünün karmaşasına boğulmadan, kolayca bulabiliyor.

Eski beğenilere ulaşmak LikeManager sayesinde hiç olmadığı kadar kolay. Siz de daha önce beğendiğiniz ve tekrar ulaşmak istediğiniz bir gönderiyi, fotoğrafı, videoyu ya da linki LikeManager sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz. LikeManager uygulamasını indirerek edinmeniz mümkün.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta