LG Çocuklar için KizON’u Üretti!

VoiceSearchgoogle

Güney Koreli teknoloji devi LG giyilebilir teknolojiler üretmeye devam ediyor. Şirketin son ürününün çocuklara yönelik bir bileklik oldupu ortaya çıktı. Şirket, KizON olarak adlandırılan bileklik ile çocuklu ailelere hitap etmeyi hedefliyor.

Çocuklar için bir aksesuar ya da oyuncak olan bu bilekliğin asıl amacı ise ebeveynlere yönelik. Aileler, KizON adlı bu bileklik sayesinde çocuklarıyla ilgili bilgileri anbean telefonlarından takip edebiliyor. Bileklik, mevcut bulunan GPS ve internetiyle çocukların nerede bulunduğunu haber verebiliyor. Bununla birlikte One Step Direct Call özelliği de iletişim sağlamaya olanak tanıyor. Söz konusu bileklikten çocuklar arama da yapabiliyor. Bununla beraber bu aramalar, bilekliğe önceden kaydedilen numaralarla sınırlı tutuluyor. KizON, Android 4.1 ve üstünü destekleyen cihazlarla bağlantı çalışıyor.

Pek çok özelliği bulunan KizON bileklik, Location Reminder özelliği ile ailelerin kaygılarını gidermeyi hedefliyor. Bu özellik ise daha önceden belirlenen saatlere göre yer uyarısı yapıyor. Bilekliğin bir başka özelliği ise gelen aramanın 10 saniye içinde cevaplanmadığı durumlarda çalışıyor. 10 saniye içinde arama cevaplanmazsa cihaz otomatik olarak aramayı cevaplıyor ve ortam sesini aileye iletiyor. Aileye gönderilen bir başka uyarı ise bilekliğin bataryası ile ilgili. Bataryanın yüzde 25′in altına düştüğü durumlarda cihaz aileye uyarı gönderiyor. Batarya, 36 saate kadar ömür vadediyor.

Üç farklı renk seçeneğiyle tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanan bilekliğin temmuzda Güney Kore’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cihaz, daha sonra ise Amerika ve Avrupa piyasalarına da gelecek.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta