KNOX Güvenlik Sistemli Android!

VoiceSearchgoogle

Android’in yeni sürümü, KNOX teknolojisi ile geliyor. Bu gelişmenin ardında ise Samsung Electronics ve Google bulunuyor. Açıklamalara göre Samsung’un KNOX teknolojisi, yeni sürüm Android’e entegre edilecek!

Andorid’in yeni sürümünün sunumu, kısa süre önce Google I/O toplantısında gerçekleşmişti. Bu sürümün kurumsal kullanıcılar ve BT yöneticileri için bir takım yeni özellik getireceği ifade ediliyor. Söz konusu özellikler, iş verilerinin yönetimi ve güvenceye alınmasıyla alakalı olarak sıralanıyor. Bunun ise BT yöneticileri ve kurumsal kullanıcılar için yeni yetenekler kazandıracak. Yeni deneyimin mobiliteye paralel olarak gelişme sağlaması bekleniyor.

Konuyla ilgili olarak ilk ağızdan yani Samsung Electronics KNOX İş Grubu Başkan Yardımcısı Injong Rhee’den bir takım açıklamalar geldi. Samsung’un, kullanıcıların güvenliğini sağlamadaki benzersiz konumu üzerinde duran Rhee, Google ile birlikte çalışmaya fırsat buldukları için mutlu olduklarını dile getirdi. Bu birlikteliğin, Android’in kurumsal ekosistemini oluşturmak ve Android tabanlı cihazların daha tercih edilir olmasını sağlamak amacıyla kurulduğu ifade ediliyor. Atılan bu son adımın, iş gücü mobilitesi için büyük önem taşıdığı da ayrı olarak belirtiliyor.

KNOX yönetim ve uygulama mağazası hizmeti sunan Samsung, yeni hizmetler geliştirmeye devam edecek. Samsung’un bu yeni nesil Andorid platformu özelinde KNOX’un yanı sıra KNOX EMM ve KNOX Marketplace gibi hizmetler de sunması bekleniyor. Samsung, konuyla ilgli oluşturduğu internet sitesinde çok daha ayrıntılı bilgilere yer vermekte. Ayrıntılara vakıf olmak için siz de bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta