Kıvrılan Ekranlar Geliyor!

VoiceSearchgoogle

Telefonunuzun çeşitli şekiller alarak sizi uyarması yakında hayal olmaktan çıkacak. Artık telefonunuz sessizdeyken bile çalabilecek.

Avustralyalı araştırmacıların geliştirdiği teknoloji ile telefonunuz çaldığında uçlarından kıvrılarak sizi uyarak örneğin; mesaj geldiğinde sağ üst köşesi, e-posta aldığınızda sağ alt köşesi kıvrılacak ve siz mesajları okuyana kadar şekli ile sizi uyaracak.
Araştırmacılar bu telefonların klasik bir akıllı telefondan farklı olduğunu ve kıvrılabildiğini bununda ekranın içine yerleştirilen shape memory alloy isimli tellerin ile mümkün olduğunu söylüyorlar. Bu tellerin bütün bir gövdeyi kapladığını ve tüm telefonun kıvrılmasına olanak sağladığını söylüyor.

Queen’s Üniversitesi’nden araştırmacılar bükülebilen ceplerin yakın gelecekte her yerde olacağını ve 5-10 yıl içinde piyasada görebileceğimizi söylüyorlar.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.