Kemerleri Bağlayın, The Evil Within Geliyor!

VoiceSearchgoogle

Bethesda Softworks adlı Amerikalı video oyun firması, The Evil Within ile ilgili yeni bir video daha yayınladı. Oyunun sınırlarını keşfedebildiğimiz videoda The Evil Within’den birçok ipucu bulunurken sanat ve korku öğeleri de geniş ölçüde yer alıyor.

The Evil Within yayınladığı her video ile çıtasını daha da yükseltiyor. Bundan önceki videoların geniş çapta ilgiyle karşılandığı oyun, yeni videosuyla çok konuşuluyor. Öyle ki bu videodan sonra, The Evil Within’in, bu yıl piyasaya sürülecek olan en iddialı yapım olduğu ifade edilmeye başlandı. Korku oyunlarının ardı ardınca piyasaya sürüldüğü ya da sürüleceği 2014 yılına damga vurmak sanıldığı kadar kolay değil. Fakat The Evil Within’in, şimdiye kadarki oyunlardan çok farklı olduğu bilinen bir gerçek.

Olayların akıl hastanesinde başladığı oyunun ana karakterinin ismi ise Sebastian Castellanos. Castellanos, Beacon Akıl Hastanesindeki gizemli ölümleri araştırmak için görevlendirilmiş bir dedektif olarak karşımıza çıkıyor. Hastanede başlayan olaylar zinciri, daha sonra dallanıp budaklanıyor ve oyunun gerçeklik algısı farklılaşıyor. Akıl hastanesi ve dedektif teması, video oyunlar için her ne kadar klişe motifler olarak görülse de, ayrıntıları tam olarak netleşmeyen oyun, ileride bizleri şaşırtan bir takım öğeler de açıklayabilir. Hayatta kalma ve korkunun temel tema olduğu The Evil Without, videodan anlaşıldığı kadarıyla, oyun severleri bir hayli gerecek gibi görünüyor.

Hayatta kalma ve korku türündeki Mikami imzalı bu video oyunun Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One platformlarına gelmesi bekleniyor. Oyunun piyasaya çıkış tarihi ise Avrupa için 29 Ağustos olarak belirlendi.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta