iWatch Yine Ertelenmiş Olabilir!

VoiceSearchgoogle

Apple’ın üreteceği yeni akıllı saat uzun süredir merakla bekleniyor. Alınan duyumlara göre saatin çıkış tarihi ertelenmiş olabilir. MacRumors KGI Securities’te analist olan Ming Chi Kuo’ya dayandırılan duyumlara göre iWatch için bir süre daha beklemek zorunda kalabiliriz.

Duyumların alındığı söz konusu kaynak, daha önce de piyasaya çıkmamış Apple ürünlerine ilişkin pek çok haber sızdırmıştı. Ming Chi Kuo, bu bakımdan son derece güvenilir bir kaynak olarak biliniyor. Yine aynı duyumlara göre, beklenen ürün iWatch, kasım ayında seri üretime geçecek. Bu son belirtilen tarihten önce ise cihazın eylül sonlarına doğru üretileceği konuşuluyordu.

Ertelemelerin sebebi olarak ise iWatch’ın geliştirme sürecinin uzun sürmesi gösteriliyor. Kuo da bu görüşü destekleyerek; cihazın diğer ürünlere nazaran çok daha zorlu bir geliştirme sürecinden geçtiğini ifade etti. Apple’ın cihazın çıkış tarihini sürekli olarak değiştirmesinin temel nedeni, şu an için bu şekilde açıklanıyor. Gelen açıklamalar arasında iWatch ile ilgili bir takım ayrıntılar da yer alıyor. Bunlara göre suya dayanıklı olacak olan akıllı saat, esnek AMOLED ekran ve safir cam ile gelecek.

Apple’ın bu yıl içinde iPhone, iPad ve Mac serilerine yeni ürünler ekleyeceği uzun süredir konuşuluyor. Buna göre gelişmiş fitness özelliklerini beraberinde getiren iWatch ta yeni cihazlar arasında yer alıyor. Fakat tüm bu duyumlara rağmen yeni çıkış yapacak ürünler hakkında resmi bir bilgi ya da açıklama bulunmuyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta