iWatch Apple’da Bir Değişimin Sinyalleri mi?

VoiceSearchgoogle

Teknoloji devi Apple’ın bugünlerde sağlık alanında uzman bir takım kurmaya çalıştığı iddia ediliyor. Bu iddialar, henüz geliştirme aşamasında olan iWatch’ı akıllara getirdi. İddialar doğruysa sağlık takımı kuran Apple, yeni çıkacak olan akıllı saatinde fitness ve sağlık takibi gibi özellikler de kullanabilir.

Günümüzde normal aktivite bileklikleri gibi fitness takip ürünlerinden ziyade, kan şekeri ve besin değeri ölçebilen kalitede ürünler tercih ediliyor. Hatırlanacağı üzere büyük ilgi gören ve pek çok şeyi takip eden ürünler, geçtiğimiz yıl Tim Cook tarafından patlamaya hazır olarak nitelendirilmişti.

Apple, birçok ürünün çıkış tarihi olarak bulunduğumuz seneyi vermişti. Apple, şu sıralar yeni ürünler ile ilgili verilen sözlerin gölgesinde bir dönem geçiriyor. Teknoloji devi, 2010 yılında görücüye çıkardığı iPad’den bu yana henüz hala yeni bir ürün çıkarmış değil. Böyle bir durum karşısında yatırımcılar da kafa karışıklığı içindeler. Yatırımcılar şu an için Apple’ın yayınladığı geri alım planlarından ve çeyrek raporlarından memnun olduklarını belirtseler de şirketin yeni ürünler çıkarması, herkesin beklentisi durumunda.

iWatch adı, Apple tarafından Japonya’da marka olarak tescillenmiş bulunuyor. Tüm bunların eşiğinde, firma tarafından alınan patentlerin bazıları, bileklikte kullanılacağı yönünde sinyaller veriyor. Sağlam kaynaklardan alınan bilgilere göreApple’ın iWatch takımından bir yönetici, bir mobil sağlık yöneticisi ile masaya oturmuş bulunuyor. Duyumlar, Apple’ın bu girişimlerinin giyilebilir teknolojinin ötesinde bir amacı bulunduğunu destekliyor. Apple’ın sağlık hizmetlerini, App Store benzeri bir platforma taşıma çabası içinde olduğu biliniyor. Tüm bu haberlere rağmen Apple’dan henüz bir ses çıkmış değil. Firmanın sözcüleri, bünyelerine kattıkları isimler ve sağlık teknolojileri ile olan ilgileri hakkındaki soruları cevaplamıyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta