İptalin Nedeni Belli Oldu Ama!

VoiceSearchgoogle

Mozilla daha önce yaptığı bir açıklama ile Windows 8 için özel olarak Firefox’un Metro sürümünü hazırladıklarını duyurmuş ancak geçtiğimiz günlerde alınan bir karar ile sürümün rafa kaldırıldığı duyurulmuş ve konu hakkında da şu ana kadar çok da fazla bir açıklama gelmemişti. Nihayetinde Mozilla Firefox başkan yardımcısı konu hakkında bir açıklama yaparak soru işaretlerini giderdi.

Başkan yardımcısı kendi blogu üzerinden yaptığı açıklamada beta aşamasında olan tarayıcının Windows 8 üzerinde şu an için yer alan kullanıcı sayısının günlük en fazla 1000 kişi olduğunu ve bu rakamın da yer alan hataların testleri için yeterli bir sayı olmadığını belirtti.

Ekipte yer alan başka bir çalışan ise alınan iptal kararının nedeni olarak Windows 8’in Metro sürümü için üçüncü parti yazılımları konusunda olan tutuculuğunu gösterdi ve bu yüzden sürümün kullanıcıların karşısına uzun bir süre daha çıkmayacağını belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.