iPhone'da Şifre Sorunu!

VoiceSearchgoogle

iPhone’larda bulunan bir güvenlik açığı hem kullanıcıları hem de iPhone’ların kullanıldığı yerlerde bulunan insanları oldukça rahatsız edecek gibi görünüyor.

Almanya’daki Erlangen Üniversite’sinin iPhone’lar üzerinde yaptığı bir araştırmaya göre iOS işletim sistemlerinde bulunan Wi-Fi şifreleme sistemi neden olduğu açık sebebi ile şifrelerin kırılmasına olanak sağlıyor. Üniversite yetkililerinin yaptıkları açıklama da dört ile altı hanelik bir harf ya da rakam kombinasyonunun çok rahat bir şekilde 1 saatin altında bir sürede kırılabileceğini belirten üniversite yetkilileri ağ kırıldığı takdirde her türlü içeriğe erişim sağlanabileceğini belirtti.

Sistem şifrelerini kırma konusunda oldukça başarılı olabilen iPhone’larda yer alan bu açığın giderilmesi konusunda uyarı yapan firma yetkilileri Windows 8’lerin bu konuda başarılı olmadıklarını da ekledi.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.