iPhone 6'nın Arka Kapağı Görüntülendi!

VoiceSearchgoogle

Yeni iPhone ile ilgili haberlerin ve söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 6 ile ilgili gün geçtikçe yeni sızıntılar açığa çıkıyor.

Merakla beklenen cihazla ilgili olarak en son safir kristal bir ekranın geleceği konuşuluyordu. Daha sonrasında bu ekranın dayanıklılığıyla ilgili bir video da ortaya çıkmıştı. Şimdi ise yeni bir sızıntıyla karşı karşıyayız. Son sızıntılardan akıllı telefonun “gerçek” kapağı çıktı. Gerçek olduğu iddia edilen bu arka kapakla ilgili bir de video ortaya çıktı.

Yayınlanan video belirtilene göre Rusya kaynaklı. Videoyu yayınlayan kişinin arka kapağa nasıl ulaştığı da ortaya çıktı. Belirtilene göre videoyu hazırlayan kişi iPhone’lar üzerinde modifikasyonlar yapan biri. Aynı kişi, Apple’a parça tedarik eden bir şirketten siparişte bulunarak bu arka kapağa ulaşabilmiş.

Videodan da anlaşıldığı kadarıyla ortaya çıkan kapak, tasarım olarak cihazın internetteki fotoğraflarıyla da örtüşüyor. İddialar doğru ve bu kapak gerçekse, güç tuşunda bir değişikliğe gidilmiş. Video gösteriyor ki güç tuşu yan kısma alınmış. Bir başka dikkat çeken husus, kapakta yer alan Apple logosu ile ilgili. Logonun içinin oyuk olduğu göze çarpıyor; bu da dikkat çeken bir başka husus.

Gelen yorumlara göre bu oyuk, yalnızca bir tasarım değişikliği değil. İddialara göre Apple, bu logonun ardına NFC ya da kablosuz şarj üniteleri yerleştirmiş olabilir. Yayınlanan video, kısıtlı bilgiler sunuyor. Kapağın nihai mi yoksa tamamlanmamış bir ürün mü olduğu bilinmiyor. Bu konuyla ilgili bir açıklama da yapılmış değil. Tüm bu sızıntıların yeni iPhone heyecanını gündemde tuttuğu ise bir gerçek.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta