iPhone 6 için Beklenen Tarih 9 Eylül Olabilir!

VoiceSearchgoogle

iPhone 6 ile ilgili ardı ardınca çıkan haberler, tüketicilerin aklını karıştırmaya ziyadesiyle yetmişti. Farklı kaynaklardan gelen tutarsız bilgilerden sonra son olarak cihazın çıkış yapacağı tarih gün ışığına çıktı.

Son dönemde artan söylemlerden sonra son olarak yeni iPhone’un 9 Eylül tarihinde tanıtılacağı ifade ediliyor. Son haberler, yeni iPhone ile yalnızca tüketicilerin ilgilenmediğini de ortaya çıkardı. Recode, yayınladığı son raporla Apple’ın Salı günü düzenleyeceği etkinlikte yeni bir tanıtım yapacağını ortaya koyuyor. Bu rapora göre en az bir yeni iPhone, bu etkinlikte tüketici ile buluşacak.

Şu son dönemde iPhone 6 ile ilgili beklentiler, her zamankinden çok daha üst düzeyde. Beklentiler, iPhone 6’nın daha büyük ekranla geleceği yönünde bir profil çiziyor. Bununla birlikte yeni cihaz iPhone 6’nın işlemci geliştirmelerinden de nasibini alması bekleniyor. Bir başka beklenti iPhone 6’nın gövdesiyle ilgili. Buna göre cihazın gövdesinde yeni bir materyal kullanılmış olması da muhtemel görünüyor.

Şu ana kadar tarih konusunda bir netlik yok. Etkinliğin yaklaşması ile tarihin de resmi olarak duyurulması bekleniyor. Apple, daha önceki yıllarda da aynı tarihte benzer ürün tanıtımlarında bulunmuştu. 2008 yılı 9 Eylül’de iPod tanıtımı yapılmış; 2009’da ise Apple tarafından başka bir etkinlik düzenlenmişti. Tarih netleşmemiş olsa da Recode, Wall Street Journal ve Bloomberg 9 Eylül konusundaki tahminlerde birleşiyor. Tanıtım, ifade edilen tarihte yapılırsa Note 4’ten önce bir lansman gerçekleştirilmiş olacak.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta