iOS Android Savaşları!

VoiceSearchgoogle

İki büyük işletim sistemi arasında ki rekabete her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Sürekli olarak birbirleri hakkında yaptıkları açıklamalar ile gündeme gelen iOS ve Android işletim sistemleri savaşında bu kez saldıran taraf kendi silahı ile yenildi gibi görünüyor.

Son zamanlarda Android’in parçalandığına ve kullanıcıların sürümler arasında ikilemde kaldığına dair sürekli vurgu yapan Apple firması kendi saldırısına cevap vermek zorunda kaldı. iOS’ta mevcut olan farklı sürümlerin kullanıcıların büyük bir kısmı tarafında halen kullanılmaya devam edilmesinin firma için büyük bir soruna neden olacağına dair çıkan iddialara Apple cevap vermek zorunda kaldı.

İddialara yayınladığı bir grafik ile cevap veren firma yüzde 93’lük bir kısmın iOS 6 kullandığını geriye kalan yüzde altılık kesimin iOS 5 ve yüzde birlik kesimin ise daha eski işletim sistemlerini kullandığını açıkladı.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.