iOS 8 Beklentileri Karşılamadı!

VoiceSearchgoogle

iOS 8, bir seri tasarım değişikliğine gidiyor. Fakat bu değişiklikler, uzun süredir beklenenin aksine ufak düzeyde olacak.
Apple iOs 8’in beta sürümlerini kısa aralıklarla indirmeye sunmaya devam ediyor. Bu aşamada bazı ayrıntılar da netlik kazanıyor.

Apple, son olarak Sık Kullanılan Kontrol Merkezi bölümünde bir tasarım değişikliğine gitti. Bu ufak değişiklik ile siyah çizgi ile çizilen ikonlar değişmiş; siyah, gölgeye alınmış. Tasarım değişikliği denince insanların aklına genel manada büyük bir değişiklik gelmekte. Fakat söz konusu Apple olunca, işler her zaman tahmin edildiği gibi olmayabiliyor. Şirket, bu son ve yeni tasarım değişikliğiyle kelimenin tam anlamıyla ezberleri bozmuşa benziyor. Fakat böylesine bir adımın kullanıcılar tarafından çoğu zaman benimsenmeyeceğini de hatırlatmakta fayda var.

Bu basit tasarım değişikliği, iPhone kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Zira kullanıcılar, yeni iOS güncellemesi ile önemli tasarım değişiklikleri bekliyordu. Gelen haberlere göre Apple takipçileri, söz konusu güncellemeyi şu günlerde her yönüyle eleştiri yağmuruna tutuyor. Ortaya çıkan görüntülerin pek çok ortamda Apple hayranlarınca acımasız bir şekilde eleştirildiği kaydediliyor.

Ortaya çıkan görüntüler, iOS 8’in son hali değil. Dolayısıyla şirketin, söz konusu eleştirilerden sonra her şeyi baştan aşağıya değiştirebilme gibi bir imkanı da var. Güncelleme, bu haliyle ortaya çıkarsa eleştirilerin ardı arkası kesilmeyebilir. Özellikle “özensiz” bulunan kontrol merkezinin, kullanıcılar nezdinde kökten bir değişikliğe ihtiyacı var. Şirketin eleştiriler konusunda tutunacağı tavır, daha şimdiden merak ediliyor…

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta