iOS 7 Tasarım Konusunda Başarılı!

VoiceSearchgoogle

Apple’ın tasarımından sorumlu yöneticisi Jony Ive; geçtiğimiz Kasım ayında çalışmalarına başladıkları ve bu yıl iPhone 5S ile kullanıcılara tanıttıkları iOS 7 işletim sistemi hakkında açıklama yaptı. Jony Ive yaptığı açıklamada iOS 7’nin tasarımında dikkat ettikleri asıl noktayı belirtti.

Çalışmaların bir yıldan daha kısa bir sürede tamamlandığı düşünüldüğünde Apple’ın oldukça büyük bir başarı elde ettiğini belirten Ive açıklamanın devamında kullanıcıların gelişen teknoloji ile birlikte düğmelere ihtiyaç duymadıklarını ve kendilerinin de bunun farkında olduklarını belirtti.

Kullanıcıların tasarımlarda basitliğe dikkat ettiklerini ancak basitliğin çoğu zaman yanlış anlaşıldığını söyleyen Ive; basitliğin kullanıcıyı istediği noktaya ulaştıran kısa yol olduğunu ve bunun başka bir alternatifinin olmadığını söylerken kendilerinin de bu konuda büyük bir başarı yakaladıklarını da belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.