iOS 7.1 Güncellemesi Yayında!

VoiceSearchgoogle

Çok uluslu Amerikan şirketi Apple, iOS 7 için bir süredir beklenen güncellemeyi yayınladı. Son birkaç aydır yalnızca geliştiricilerin erişim sağlayabildiği beta versiyonu ile test sürecinde olan iOS 7.1 güncellemesi, beraberinde bazı sorunların çözümünü de içeren bir takım yenilikler getiriyor.

Söz konusu çözümler, iPad ve iPhone kullanıcılarının Apple cihazlarını başlatma işleminde karşılaştığı bazı problemler ile ilgili. Yayınlanan geliştirmede, problemlere getirilen çözümlerin dışında Touch ID ve CarPlay özelliklerinde de bazı iyileştirmelere gidilmiş.

iOS 7.1, Apple kullanıcılarına, yeni Takvim ile etkinlikleri aylara göre görüntüleme ve de farklı ülkelerin tatil günlerini görüntüleyebilme imkanı sunuyor. Bu yeni güncelleme ile gelen geliştirmelerden kamera işlevleri ve Apple iTunes Radio da nasibini almış. Öyle ki kameralarda bundan böyle HDR modu ve benzeri yeni işlevler kullanıcıya sunulacak.

iOS için hazırlanan yayınlanmış yeni güncellemede öne çıkan yenilikler arasında Apple kullanıcıları tarafından en çok farkedilen özelliklerin ise hava durumu, mesajlar ve kullanıcı arayüzündeki bir takım değişiklikler ile ilgili olduğu ifade ediliyor. Buna ilave olarak bir taraftan, kullanıcı arayüzündeki geliştirmelere devam edilirken, diğer yandan iPhone 4 kullanıcılarının iOS 7.1 güncellemesi ile birlikte cihazlarının performansında farkedilir bir iyileşmeye tanık olacağı yönünde duyumlar geliyordu. Kullanıcıların yaptığı geri dönüşler de bunu destekler nitelikte. Kullanıcılar, güncellemenin getirdiği yeni arayüz ve artırılmış hızdan etkilenmiş görünüyor.

iOS 7.1’e yapılacak geçişler kablosuz bağlantı üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bu son iOS güncellemesini yüklemek isteyen Apple kullanıcılarının, iOS ayarlarına girdikten sonra yalnızca Yazılım Güncelleme seçeneğini kullanması gerekmekte.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta