İlginç Bir İnternet Erişim Yasağı!

VoiceSearchgoogle

Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız internet erişim yasağı ile birlikte ülke genelinde yaşadığımız ilginç internet erişim yasaklarını bir yenisi daha eklendi.

Bazı internet kullanıcıları çeşitli forumlar üzerinden yaptıkları şikayetlerde oldukça ünlü lan video paylaşım sitesi Dailymotion’a ulaşamadıklarını belirttiler. Oldukça yoğun bir kullanıcı kitlesi tarafından gelen bu şikayetlerin ardından ortaya ilginç gerçek çıktı. şu an için sadece TTNet kullanıcılarının yaşadıkları erişim sorunun iki farklı mahkemede alınmış olan karalardan kaynaklı olduğu ortaya çıktı.

Şu an için sadece TTNet kullanıcılarını etkileyen erişim engelinin nedeni hakkında çok da fazla bir açıklama yer almıyor. Kullanıcılar yaşanılan bu sorunu ise DNS ayarlarında değişiklik yaparak çözüme ulaştırıyorlar. Yasağın diğer kullanıcıları da etkileyip etkilemeyeceği merak ediliyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.