HTC'ye Özel Uygulamalar, Android'e Açılıyor!

VoiceSearchgoogle

Uygulama mağazaları, mobil kullanıcıların en çok ziyaret ettiği yerler arasında yer alıyor. Yeni bir uygulamadan haberdar olduğumuzda ilk iş bu adresleri ziyaret etmek oluyor. Fakat kullanıcıların karşılaştığı bir problem var. Kullanıcının beğendiği uygulama, bazı durumlarda kendi uygulama mağazasında bulunmayabiliyor. İşte son olarak bununla ilgili sevindirici bir haber geldi.

HTC, kendi Android’li cihazlarına özel olarak sunduğu uygulamaları, Android’e sahip diğer marka cihazlara da açmaya hazırlanıyor. Üstelik kullanıcılar, bunun gerçekleşmesi durumunda yalnızca HTC’ye özel uygulamalara değil arayüzlere de erişme imkanı bulacak.

Konuyla ilgili olarak Recode bir rapor yayınladı. Bu kaynağa göre HTC’nin sahip olduğu HTC Creative Labs birimi, artık diğer Android’li telefonlar için de uygulama geliştiriyor. Söz konusu birimin 260 kişiden oluştuğu ifade ediliyor.

Ekip, ilk iş olarak Zoe’yu seçmiş. Zoe, HTC’nin sahip olduğu bir uygulama; bu uygulama, 16 görüntüyü bir araya getirip bunlardan bir vide oluşturmaya yarayan beğenilen bir uygulama. Ekip, bu ilk görevini başarılı bir şekilde yerine getirirse, Zoe’yu diğer Android’li cihazlarla uyumlu hale getirmiş olacak. Teknolojiyi takip eden kullanıcılar için bu haber çok ta yeni değil. HTC, bunun sinyallerini One M8’i tanıtırken vermişti.

Zoe’nin diğer Android’li cihazlar için uygun hale getirileceği zamanın önümüzdeki hafta olduğu ifade ediliyor. Siz de Android 4.4 ile çalışan bir cihaza sahipseniz Zoe uygulamasını indirebilirsiniz. HTC’nin bundan sonra üzerinde çalışacağı uygulama daha şimdiden merak ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta