HTC Raporları!

VoiceSearchgoogle

Yayınlanan ikinci çeyrek raporları sonrasından biraz da olsa başarılı bir grafik sergileyen ve ümitlenen HTC’nin üçüncü çeyreğe dair yaptığı tahminler firmayı biraz üzecek gibi görünüyor.

Şirketin üçüncü çeyrek tahminlerinin yapıldığı toplantıda işletme karının üçüncü çeyrekte 1,6 milyar ile 2 milyar dolar arasında kalarak karın 0’dan yüzde -8’e düşebileceği tahmin ediliyor. Firmanın CEO’su yaptığı açıklamada oluşan bu gerilemenin sebebi olarak madde ve işletme masraflarını gösteriyor. Aynı zamanda stoktaki eski ürünlerin temizlendiği de göz önüne alındığında bu gerilemenin normal olduğunu belirten firma CEO’su üçüncü çeyrek sonrasında firmanın eski günlerine geri döneceğini söyledi.

Firma CEO’su HTC’nin genel olarak elde ettikleri bu düşük grafiklere rağmen HTC One’ın beklenilenin üstünde bir başarı yakaladığını söyledi.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.