HTC, İki Büyük Ödüle Layık Görüldü!

VoiceSearchgoogle

Tayvan merkezli teknoloji üreticisi HTC, iki yeni ödüle layık görüldü. Amerika Endüstri Tasarımcıları Derneği, HTC’ye Video Önizleme ve ekolojik ambalaj tasarımından ötürü iki bronz IDEA ödülü takdim etti. Böylelikle HTC, 2014 IDEA ödüllerine Dijital Tasarım ve Ambalaj ve Grafik kategorilerinde damgasını vurdu.

HTC, kullanıcılara yönelik olarak geliştirmelerine devam ediyor. IDEA Ödülü ile ilgili jüri de bir konuşma gerçekleştirdi. IDEA Jürisi Başkanı Tad Toulis, oylama süreciyle ilgili bir konuşma yaptı. Toulis, yarışmada iki bini aşkın çalışmayı değerlendirdiklerini ve bu çalışmalar arasından en yüksek yaratıcılığa sahip olanları ödüllendirdiklerini ifade etti. Jüri Başkanı, bu yorucu süreçte pek çok ilham verici tasarımla karşılaşmış olduklarını da sözlerine ekledi.

HTC’den konuyla ilgili açıklamada bulunan isim ise HTC'nin Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jonah Becker oldu. Becker, bu iki önemli ödüle layık görülmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Bu konuda IDEA’nın Video önizleme ve Ekolojik ambalaj çalışmalarını ödüllendirmesini sevinçle karşıladıklarını ifade etti. Becker, HTC olarak tasarım konusunda iddialı olduklarını beyan etti. Bu doğrultuda harika tasarımlar sunmanın HTC’nin özünde bulunduğu ifade edildi. Becker, tasarım ekibini de övmeyi ihmal etmedi. Donanım, yazılım ve sunum olarak birbirinden muhteşem ürünlere imza atan tasarım ekibinin tutkulu ve yetenekli olduğu ifade ediliyor.

Şirketin üst üste aldığı bu iki ödül, tasarımda mükemmeliyet sloganıyla lanse ediliyor. HTC’nin böylesine önemli iki küresel ödüle layık görülmesi, şirketin prestijini de artırır cinsten.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta