HTC Desire 516 Ağustos’ta Avrupa’da!

VoiceSearchgoogle

HTC Desire serisine yeni bir cihaz eklemeye hazırlanıyor. 516 olarak ifade edilen bu cihazın orta seviyeye hitap edeceği belirtiliyor. Hatırlanacağı üzere Desire serisi, One serisinin aksine üst gelir seviyesi için geliştirilmemişti. HTC Desire 516’nın Ağusyos ayında Avrupa’ya geleceği açıklamalar arasında yer alıyor. Bu yeni cihaz ilk olarak Avusturya ve İsviçre’de raflardaki yerini alacak ve daha sonra ise tüm Avrupa’da da temin edilebilecek.

Bunun dışında cihazın satışa sunulacağı ülkeler şu an için açık bir şekilde ifade edilmiş değil. Cihazın fiyatı ise aşağı yukarı netlik kazandı. Desire 516’nın yaklaşık olarak 270 dolar fiyat etiketinden satışa sunulması bekleniyor.

Cihazın bir takım özellikleri de daha şimdiden açığa çıkmış bulunuyor. Akıllı telefon, gücünü 1,2 GHzdört çekirdek Qualcomm Snapdragon 200 işlemciden alıyor. . 5 inçlik qHD ekranlı Desire 516, 1 GB RAM ve 4 GB dahili hafızaya sahip. Desire 516, arka kamerasının dışında bir de dahili ön kameraya sahip. Akıllı telefonun arka kamerası 5, ön kamerasının ise 2 megapiksel çözünürlüğe sahip olduğu belirtiliyor. Söz konusu akıllı telefon Android Jelly Bean sürümü ile çıkış yapacak.

HTC Desire 516 ile köklü değişiklikler ve yenilikler getirmese de orta seviye için yeni bir alternatif cihaz üretmiş bulunuyor. HTC’nin bu modelde One serisinin aksine tasarım kalitesine büyük bir önem vermediği dikkatlerden kaçmıyor. Bu yeni cihaz, HTC’nin birbirine benzeyen cihazlar üretme stratejisinin bir an önce değişmesi gerektiği yorumlarına yol açtı.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta