Hata Raporu Hack'lenebilir!

VoiceSearchgoogle

21Bir güvenlik araştırmacısı geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir raporda Windows’un hata raporlama özelliğinin hacklenebileceğini ve kullanıcılara ait bilgileri sızdırabileceğini belirtti.

Araştırmacı bilgisayarınız kilitlendiği sırada çalışan bu özelliğin şifre gerektiren birçok veriye rahat bir şekilde ulaşma imkanı sunduğunu belirtiyor. Daha önce de bu raporların NSA tarafından toplandığının gösterildiğini belirten araştırmacı saldırganların bu raporlar sayesinde hedef ağı istedikleri gibi kontrol edebileceklerini söylüyor.

Kilitlenme raporlarının şifrelenmediğini belirten araştırmacı standart http bağlantısı üzerinden gönderildiğini dolayısı ile bu konuda tecrübeli olan saldırganların bu metinleri çok koyla bir şekilde çözebileceklerini belirtiyor.

Windows XP, Vista, Windows 7, 8 ve 8.1’de yüklü olarak bulunan bu özelliğin yarattığı bir sorun hakkında henüz bir rapor yayınlanmadı.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.