Güncellenen Evernote, Artık El Yazısı Destekli!

Evernote, Android cihazlarda artık el yazısını da destekliyor. Popüller not defteri uygulaması Evernote, yeni yayınladığı güncelleme ile insanların kâğıt ve kaleme olan ihtiyacını gidermeyi hedefliyor. Çünkü bilindiği üzere çoğu zaman klavye, kalem ile yazma veya bir şeyler çizmenin yerini tutamıyor. İşte bu sebeplerden yola çıkan Evernote artık Android cihazlar için bu özellikleri destekliyor.

Şimdilik yalnızca Android platform için güncellemeye giden dijital dünyanın tanınan uygulaması Evernote, el veya akıllı cihazları destekleyen bir kalem aracılığı ile kullanılacak. Üstelik yazmaya başlanan not, öncesinde klavye ile yazılmış bile olsa el ile tamamlanabilecek. Not defteri uygulamasının klavye modundan kalem moduna geçişi ise yalnızca tek bir tuş ile sağlanıyor.

Uygulama, kullanıcılarına, birbirinden farklı dört renk ve kalınlıkta, yazma ve çizme imkânı tanıyor. El yazısı moduna geçildiğinde klavye ile alınan notların yanı sıra ses kayıtları ve görüntüler de eklenebiliyor. Gelişmiş özellikleri sayesinde el yazısını bilgisayar üzerinde harfler olarak algılayan bu uygulamada, kelimeler istenildiği zaman girilen arama ile kolaylıkla bulunabiliyor.

Güncelleme ile kullanıcılara sunulan tek yeni özellik el yazısı değil. El yazısı ile birlikte not editöründe iyileştirilmeye gidilmiş, kamera hızlandırılmış ve otofokus özellikleri de geliştirilmiş.

Android platformlu cihazlar için geliştirilen uygulamanın iOS platformuna geliş tarihi ile alakalı bir açıklama yapılmış değil. Fakat iOS’ta Evernote’un sahip olduğu, Penultimate adlı bir başka not defteri uygulamasının bulunduğunu da hatırlamak gerekir…

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta