GTA: Liberty City Stories’in Mobil Sürümü mü Geliyor?

VoiceSearchgoogle

Grand Theft Auto: Liberty City Stories adlı oyun, şimdi de iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar için üretilecek.

2005 yılında Playstation platformu için üretilen oyunun, çok yakında War Drum stüdyoları tarafından akıllı telefon ve tabletler için geliştirileceği ortaya çıktı. Alınan duyumlara göre, içinde bulunduğumuz 2014 yılının sonbahar sezonunda piyasaya sürülmesi beklenen bu oyun üzerinde yaklaşık olarak 1 aydır çalışılıyor.

Oyun severlerin merakla beklediği GTA: Liberty City Stories'in mobil sürümü, taşınabilir cihazlara özel yeni geliştirmeler ile birlikte gelecek. Fakat oyunun Windows Phone cihazlarını desteklekleyip desteklemeyeceği konusu ise şimdilik meçhul.

GTA: Liberty City Stories ile ilgili sızan haberler arasında oyunun bir takım özellikleri de yer alıyor. Mobil sürüme eklenecek olan özelliklerin yerel radyo istasyonları ve bulut kaydetme desteği olacağı konuşulmakta.
Şimdilik oyun hakkında resmi bir açıklama çıkmamasına karşın, teknoloji çevreleri piyasaya sürülmesi olası bu oyunla ilgili bir süredir pek çok haber yapmakta. GTA: Liberty City Stories’in mobil sürümünün diğer GTA oyunlarının mobil sürümlerinden pek farklı olmayacağı ve özellikle San Andreas’a benzeyebileceği de gelen duyumlar arasında.

2005’te ilk olarak PlayStaton Portable için üretilen bu oyun, bir yıl sonra PlayStation 2’ye uyarlanmış ve daha sonra 2013’ün Nisan ayında da PlayStation 3 için geliştirilmişti.

Tüm bu aşamalardan geçen oyun hakkında bir sonraki adım olarak mobil platform öngörülüyor. Teknoloji çevrelerinin mobil sürümün çıkışı hakkındaki söylemlerinde yanılıp yanılmayacağını ise ilerleyen dönemde göreceğiz.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta