Google'ın Yaptığı araştırma Şaşırttı!

VoiceSearchgoogle

Google yaptığı bir araştırma ile internet kullanıcılarının güvenlik uyarılırı karşısındaki tepkilerine yönelik profili belirledi ve ortaya çıkan sonuçlar bir hayli şaşırttı.

Google kullanıcıların karşısına internet üzerinde gezinirken 25 milyon adet güvenlik uyarısının çıktığını ve bunların birçoğunun dikkate alınmadığını belirtti. Windows işletim sistemine sahip olan kullanıcıların yüzde 24’i Chrome uyarılarını dikkate almazken bu oran Mac kullanıcılarında yüzde 16, Linux kullanıcılarında ise yüzde 14 olarak karşımıza çıkıyor. Windows sistemine sahip Firefox kullanıcılarının ise yüzde 7’sinin Chrome uyarılarını dikkate almadıklarını belirtti.

Google yetkilileri en çok ziyaret etmek üzere olduğunuz web sitesi zararlı yazılımlar içermektedir uyarısının dikkate alınmadığını ve bunun karşısında oldukça fazla şaşırdıklarını belirttiler.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.