Google’dan Nexus 8 Bekleniyor!

VoiceSearchgoogle

Tablet bilgisayar sektörüne de el atan teknoloji devi Google, geçtiğimiz yıllarda küçük boyuttaki Nexus 7 adlı tabletini piyasaya sürmüş ve böylelikle Apple gibi şirketler ile tablet yarışına dahil olmuştu. Bu yarışı devam ettiren Google’ın şimdi de yeni bir tablet üzerinde çalıştığı ile ilgili duyumlar alınmaya başlandı...

Nexus 7’nin piyasaya sürüldüğü dönemde, bunu takiben Apple da yeni bir mini iPad duyurusu gerçekleştirmişti. Daha sonra bu yüzden Google da Nexus 7’yi yenileme ihtiyacı duymuş ve 2013’te tabletin yeni bir sürümü çıkarılmıştı. Ne yazık ki ikinci jenerasyon Nexus 7 pek fazla tutulmadı. Google’ın Nexus 7’den sonra bu günlerde Nexus 8 adlı yeni bir tablet üreteceği ile ilgili duyumlar gelmekte.

Nexus 8 ile ilgili gün yüzüne çıkmış birçok sızıntı bulunmakta. Nexus 8’in üretimini HTC’nin yapacağı, Temuz veya Ağustos aylarında üretime başlanacağı, cihazın 8.9 inçlik bir ekrana sahip olacağı gibi bilgiler ardı ardınca gelmekte. Gelişmiş bir ekrana sahip olması beklenen yeni Nexus tabletin Android arayüzünü kullanacağı da gelen duyumlar arasında yer alıyor.

Daha önce Nexus tabletlerde ASUS ile çalışan Google’in, tablet üretiminde iddialı ve deneyimli görülmeyen HTC ile yollarını birleştirmesi ne gibi sonuçlar verecek merak konusu. Daha şimdiden teknoloji çevrelerince iPad mini’e rakip olarak gösterilmeye başlanan Nexus 8 tabletin beklenen ilgiyi karşılaması hedefleniyor. Beklenen o ki Nexus 8 ve iPad mini, boyut konusunda da yarış içinde olacaklar.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta