Google Workshop Çok Yakında!

VoiceSearchgoogle

Google, gün geçmiyor ki her geçen gün yeni bir hizmet ortaya koymasın. Şirket, sürekli en iyisi ve yeniyi yakalamak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Alanında bir dev olan Google, bunun miskinliğine şimdiye kadar hiç kapılmadı. Şirketin bu sayede bulunduğu konumu yıllardır korumayı başardığı ifade ediliyor.

Son olarak Google ile ilgili ortaya çıkan yeni sızıntı, şirketin yeni bir adım atmaya niyetli olduğunu da açığa çıkardı. Buna göre Google yeni bir web aracı ortaya çıkarmayı hedefliyor. Yeni web aracı için düşünülen ismin ise Google Workshop olduğu ifade ediliyor. Bu aracın ne işe yarayacağı ise en büyük merak konusu. Alınan duyumlar, yeni aracın Nexus cihazlar için geliştirildiğini ortaya koyuyor. Buna göre yeni araç sayesinde Nexus cihazlar, kişisel arka kapaklarla özelleştirmeye açık hale gelecek.

Tüm bu sızıntıları ortaya çıkaran ismin ise Android Police olduğu biliniyor. Android Police’in ulaştığı bilgilere göre yeni proje Nexus cihazlar (Örneğin: Nexus 5 telefon ve Nexus 7 tablet) için şahsi arka kapaklar oluşturmaya olanak tanıyacak.

Öte yandan Google Workshop adı verilen aracın firma içinde deneysel bir proje olduğu ifade ediliyor. Bu yüzden araç için şu aşamada yalnızca Nexus 5 hedef alınıyor. Şu aşamada en çok merak edilen husus ise aracın ne zaman herkese açık hale geleceği yönündeki sorular. Google Workshop, ilerleyen dönemlerde Nexus dışı cihazlar için de genişletilebilir.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta