Google Uygulaması Kapanıyor!

VoiceSearchgoogle

Günümüzde en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google aynı zamanda adını bir çok farklı hizmet sunduğu uygulamalar ile de duyurmuş bulunuyor. Ancak firmanın geçtiğimiz yıllara kadar oldukça sık kullanılan uygulaması yakın bir zaman da kapatılacak.

Google’ın büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Reader uygulaması 1 temmuz itibari ile kapatılacak. 2005 yılından bu yana kullanıcı sayısında düşüş yaşayan uygulamanın kapatılması hakkında bir çok haber çıktı.

Firma yetilisi yaptığı açıklama da ise Google Reader’ın kapatılmasının nedenin azalan kullanıcı sayısı olduğunu belirtti. Kullanıcı sayısında ki düşüş için de akıllı telefonları ve tabletleri gösterdi. Akıllı telefon ve tablet piyasasının gelişmesi ile birlikte okuyucu kitlesinin de değiştiğini belirten firma yetkilisi Google Now ile büyük bir başarı yakalayacaklarını belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.