Google Play'e Alternatif!

VoiceSearchgoogle

Yandex arama motoru konusunda şu an için Google’ın en büyük rakibi olarak karşısında yer alıyor. Bu alanda rakibinin önüne geçmek için büyük çalışmalar yapan Google’a Yandex bir alanda daha rakip oldu. Google Play üzerinde yer alan ücretli uygulamaların ücretsiz alternatiflerini kullanıcılara sunmak isteyen firma Yandex.Kit ile hizmet verecek.

Kullanıcılara birçok alanda aradıkları Android uygulamalarının ücretsiz versiyonlarını sunan Yandex.Kit çoğu uygulamada alternatif sayısını 15’e kadar yükseltebiliyor. Servis şu an için oldukça yeni olsa da Huawei ve Explay tarafından gelen haberlerde firmaların servis ile ilgilendikleri ortaya çıktı.

Firmalar ilk etapta kullanıcılarına Google Play uygulaması ile birlikte Yandex.Kit uygulamasını da sunmayı amaçlıyorlar. Eğer Yandex servisinde başarılı olursa Google’ın gelirlerinde büyük bir düşüşün yaşanmasına neden olacak.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.